Mamo! Znajdź parę chwil wyłącznie dla siebie

  • Category: Zdrowie
  • Published: Thursday, 08 December 2022 10:21
  • Written by Super User
  • Hits: 76

mama z dziećmiChyba każda mama ma kłopot, by wygospodarować kilka godzin tylko dla siebie. W ferworze codziennych obowiązków spora grupa kobiet zapomina, że powinny troszczyć się zarówno o swoich bliskich, jak i o swoje potrzeby. Kochana mamo! Nie zapominaj zatem o tym, by wygospodarować chwilę na zasłużony odpoczynek.


Wypielęgnowana skóra to podstawa

Upływu czasu nie da się zahamować, jednak można spowolnić jego oznaki. Właściwie wybrane oleje kosmetyczne sprawią, że skóra będzie jędrniejsza i odżywiona. Porą letnią koniecznie trzeba zaś nakładać kosmetyki do opalania (https://witalnapaczka.pl/kosmetyki-do-opalania tutaj na pewno znajdziesz coś dla siebie), które zabezpieczą skórę przed nadmierną ekspozycją na słońce, która dodatkowo nasila starzenie się skóry i ją wysusza.

Chwila wytchnienia

Nawet najlepsze preparaty kosmetyczne, nie są w stanie zastąpić potrzebnego nam odprężenia. Aby skóra pięknie wyglądała, organizm musi się odprężyć. Panie w ciąży mogą ponadto zażywać suplementy dla ciężarnych - https://witalnapaczka.pl/suplementy-ciaza, które pozwolą utrzymać promienny wygląd skóry, włosów i dłoni.

kosmetyki
Co najmniej raz na tydzień warto przygotować sobie odprężającą kąpiel z aromatycznymi olejkami. Po niej koniecznie trzeba nałożyć na skórę odżywczy krem. Raz na jakiś czas można też nanieść na twarz nawilżającą maseczkę lub zafundować sobie masaż relaksacyjny. Wszystkie te drobne zabiegi można sobie ponadto uprzyjemnić filiżanką ulubionej herbaty lub lampką dobrego wina.

Pamiętajmy też o aktywności fizycznej, która jest tak ważna dla naszego zdrowia i samopoczucia. Niekoniecznie musi być to wykańczający zestaw ćwiczeń na siłowni. Może być to chociaż godzina marszu kilka razy w tygodniu.

Postaw na odpowiednią pielęgnację!

Aby pielęgnacja przyniosła pożądane rezultaty, trzeba właściwie dobrać kosmetyki. Inne będą kosmetyki do cery naczynkowej, a inne do skóry nadmiernie przesuszonej. Specjalnego traktowania wymaga cera łuszcząca się.
W przypadku problemów skórnych, warto celować w kosmetyki na trądzik. Ich dobór należy omówić z kosmetyczką lub dermatologiem. Nieprawidłowo dobrane preparaty są w stanie przynieść większą ilość negatywnych skutków niż korzyści, szczególnie podczas stosowania specjalistycznych kosmetyków.