Poczucie bezpieczeństwa w szkole

  • Category: Dzieci
  • Published: Sunday, 20 March 2022 18:45
  • Written by Super User
  • Hits: 75

teacher gb76bcb97c 640Bezpieczeństwo w instytucji oświatowej to priorytetowa sprawa. Stąd też kadra zarządzająca dokłada dużych starań, aby je zagwarantować. Uczniowie powinni czuć się nie tylko komfortowo, ale też mają być bezpieczni w czasie obecności w szkole. Podobnie kadra nauczycielska i cała infrastruktura szkolna. Niewątpliwie jednym z istotniejszych elementów zapewniających bezpieczeństwo są drzwi i mocne zamki.

System jednego klucza – w jaki sposób to działa?
Sporo szkół i innych instytucji publicznych rezygnuje z tradycyjnego systemu zamkowego w drzwiach. Na to miejsce wchodzi nowoczesny system klucza master key - sprawdź szczegóły. Dzięki temu rozwiązaniu zarządzanie drzwiami jak i bezpieczeństwo są na prawdę na niezwykle dużym poziomie.
Zamki w systemie jednego klucza master key to gwarancja skutecznego zabezpieczenia wielu miejsc. W tradycyjnych zamkach znajdują się dwa układy – pierwszy pamięta kształty, a następny zamyka. W systemie master key jest niezwykle analogicznie. Z tą jedyną różnicą, że wzbogacają go elementy zmienne, poprzez co za pomocą jednego klucza możemy otwierać wiele pomieszczeń. Wkładki w systemie master key wyposażone są w dodatkowe części - plasterki masterkowskie. Starczy by dobrać dopasowane długości nacięć, rozmiary kołków i plasterków, aby konkretny klucz otworzył wyznaczone pomieszczenia.

Jak to wygląda w użytkowaniu?
Co to jest system master key w praktyce? Placówka, w której znajdują się zamki tego rodzaju ma solidny system administrowania kluczami. Jeden pracownik może posiadać klucz główny MASTER do otwierania każdych z wejść, natomiast inny pracownik może otworzyć już wybrane zamki do drzwi - link z przykładem z Wrocławia. To wyjątkowo duże udogodnienie w codziennej pracy a także zapewnienie znacznie większej ochrony. Na wypadek pożaru, opuszczenie budynku szkoły zawsze będzie przebiegać szybko i bezpiecznie. System master key ułatwi też codzienne komunikację pomiędzy pracownikami szkoły i wprowadzi porządek.

back to school ge82d9d881 640

Gdzie zatem kupić zamki takie zamki?
Jeżeli nie znasz sklepu, gdzie kupisz zamki z systemem master key, przejrzyj ofertę sklepów z takim asortymentem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę w temacie poszukiwania i miasto, np. „zamki do drzwi Wrocław”. Warto robić zakupy u producenta albo w miejscu, które dystrybuuje zamki master key, np. w hurtowniach. Na stronie www sklepu warto przeczytać informacje na temat systemu i zestawić kilkanaście wybranych modeli.
W większym mieście będziesz mieć stały dostęp do sklepów, które mają w katalogu zamki z systemem master key. Sklepy z zamkami do drzwi we Wrocławiu, Krakowie, czy innym mieście to oczywistość. Jeżeli jednak przebywasz w niewielkiej miejscowości, masz możliwość kupić produkt w sieci. Cena zamka master key nie jest wygórowana. Budynek szkolny z takowym zabezpieczeniem wejść będzie jeszcze lepiej zabezpieczona.