Edukowanie przez podróżowanie

  • Category: Dzieci
  • Published: Tuesday, 22 March 2022 10:44
  • Written by Super User
  • Hits: 64

people g056f73969 640

Jak wszyscy wiemy podróże rozwijają. Dotyczy to zarówno starszych jak i młodszych ludzi. We współczesnym świecie podróże także na wielkie dystanse przestało być czymś szczególnym. Jeśli chcielibyśmy aby nasze pociechy weszły w dojrzałe życie przystosowane do funkcjonowania w dzisiejszej rzeczywistości to bez wątpienia powinniśmy zapewnić im możliwość obejrzenia choć części świata gdy są nadal pod naszą opieką.

Istnieje bardzo dużo przeróżnych lokalizacji, do których można się wybrać i na pewno każdy znajdzie coś co mu pasuje zarówno pod względem tematyki jak również ceny. Wdzięcznym miejscem jest południowe wybrzeże M. Śródziemnego – państwa tam leżące w dużej mierze utrzymują się z turystyki, a jednocześnie pozwalają na poczucie odrobiny egzotyki. Wycieczki do Maroka, czy Egiptu są całkiem popularne, więc dostępne kosztowo. Wycieczka do któregoś z tych krajów z pewnością pozostanie w pamięci naszych milusińskich na długo i pozwoli im zaznajomić się z kulturą różną od nam znanej.

Kolejnym interesującym miejscem do odwiedzenia jest Gruzja – kraj tak samo bliski jak i daleki. Wyjazd do Gruzji, podobnie jak w rewir śródziemnomorski nie spowoduje bankructwa, a jednocześnie umożliwi zobaczenie państwa różniącego się od tego z czym mamy do czynienia codziennie. Przystępność podróży tym razem wynika z nie powszechnością turystyki w Gruzji, a bardziej faktem, że mieszkańcy Gruzji turystów z Polski lubią i przeważnie są pomocni.

Jeśli mamy chęć na bardziej egzotyczny wyjazd, a na szczęście nie limituje nas budżet to ciekawym pomysłem jest wycieczka na Kubę. Kuba jest jednym z ostatnich miejsc w dzisiejszym świecie, które opiera się globalizacji. Komunistyczny system rządów sprawia, że w wielu kwestiach Kuba jest zacofana w porównaniu do innych krajów, z którego to powodu jej obywatele często żyją w biedzie. Mimo to Kuba jest państwem całkiem bezpiecznym, a jej mieszkańcy są przyjaźni. Warto wybrać się na Kubę, ceny wycieczek są wyższe niż w przytoczonych wcześniej przypadkach ale jest to wyspa warta odwiedzenia - więcej szczegółów, porównaj Kuba ceny wycieczek .

trekking w gruzji

Reasumując, branie ze sobą dzieci na dalsze wyjazdy będzie dla nich najlepszą lekcję z praktycznej geografii, lecz też naukę życia, gdyż w dojrzałym życiu, będą gdzieś podróżować. Niezależnie od tego czy pojedziemy do Tunezji czy na wyprawę do Gruzji, nasze maluchy wyniosą z tego dużo cennej nauki.