Jak przygotować posiłek by był atrakcyjny dla dziecka?

  • Category: Dzieci
  • Published: Thursday, 24 March 2022 07:44
  • Written by Super User
  • Hits: 65

children gaa8ff4cfa 640

Ludzie którzy są rodzicami wiedzą, że nie tak łatwo ugotować danie które maluch zje bez grymaszenia. Co nie tylko jest pożywne, ale także zwyczajnie będzie mu smakowało. Dzieci mają zwykle ograniczone listę potraw, które zjedzą z chęcią. Odzwierciedla się to także w menu w restauracjach – gdzie osobną pozycją są dania dedykowane dla maluchów.

Zatem jakie są ulubione przysmaki dzieci? Nie biorąc pod uwagę faktu że dzieciaki kochają słodycze i mogłyby je jeść w każdej ilości, prawie każdy z nas zdaje sobie sprawę – że nie są one zbytnio pożywne ani pełne w witaminy. Wpływają także źle na uzębienie u dziecka. Jest natomiast kilka wartościowych przekąsek, które Twoje dziecko z pewnością polubi.

Marki dziecięce robią wszystko, by oferować przekąski z owoców, które będą smakowały w taki sposób, żeby dziecko samo chciało po nie poprosić. Mowa tu o wszelkiego rodzaju cukierkach i gumach – z nadzieniem witaminowym. Istnieją także owocowe przeciery i soczki, które jakże są przyjazne dzieciom.

A jak jest w temacie pełnych posiłków? Jest kilka bezpiecznych dań. Niemal każde dziecko uwielbia spaghetti z sosem! Popularna pizza także jest takowym rozwiązaniem, po które sięga niejeden opiekun. Dobrze jest natomiast przygotować ją samodzielnie w domowej kuchni, by być pewnym jakie składniki do jej zrobienia zostały użyte. Warto ”ukryć” na niej różne warzywa – pomidory, cebulę a nawet szparagi!

Dobrym pomysłem są także zupy, zwłaszcza te przetarte. Gdy zblendujemy poszczególne składniki, choćby takie jak czosnek – dziecko najprawdopodobniej nie rozróżni pojedynczych składników i z chęcią zje zupkę w całości. Także desery można samodzielnie zrobić w ze zdrowych składników.

salad g4cc07b29e 640

Istotny jest także sposób podawania potrawy, ponieważ maluch częstokroć „je oczami”. Jeżeli talerz prezentuje się smakowicie i w dobrze kojarzący się dla pociechy sposób, jest duża nadzieja, że mu się nie oprze! Dzięki takim zabiegom zdołamy dostarczyć dzieciom niezbędnych do zdrowego rozwoju mikroelementów.