Czy zwierzę może nauczyć dziecko odpowiedzialności?

  • Category: Dzieci
  • Published: Tuesday, 26 April 2022 12:04
  • Written by Super User
  • Hits: 26

pets g85a961c4d 640

Mama i tata, którzy po raz pierwszy będą stać przed wybraniem zwierzątka dla własnego dziecka na pewno rozmyślają o tym, jaki pupil będzie najlepszy. O fakcie, że wpływ zwierzęcia na dziecko jest pozytywny nie ma potrzeby nikogo przekonywać. Przebywanie z pieskiem, kotem lub innym zwierzęciem domowym powoduje, że maluchy uczą się obowiązkowości za żyjące stworzenie oraz są bardziej empatyczne. W dodatku zwierzaki mają również wpływ terapeutyczny.

W wielu przypadkach dzieci zagadują rodziców o psa, kota lub o królika i dzieje się to mniej więcej około ich 3 roku życia. Dzieciom będzie podobać się miła w odbiorze psia sierść i chętniej ze zwierzątkami się bawią. Teraz szczególnie popularne są psy. Maluchy mogą z nimi przebywać wiele chwil: w czasie zabaw w parku, na spacerze i w mieszkaniu. Chętnie typowane są również koty i świnki morskie. Dobierając zwierzę pod względem malucha, tata musi być świadomym tego, że pupil zwłaszcza dla opiekuna jest kolejnym zobowiązaniem. Przedszkolaki i dzieci szkolne nie mogą sporo rzeczy przy zwierzęciu robić samodzielnie, czyli opiekunowie zobowiązani są dokładnie obmyślić, czy będą mieć na kolejne zobowiązanie wolne chwile. Jeżeli zaś podejmie się decyzję o tym, że zwierzę ma zamieszkać w mieszkaniu, to najlepiej jest dobrać przedstawiciela gatunku do charakteru dziecka. Trzeba też upewnić się, że dziecko nie ma alergii na sierść.

dogs g7fe32fbd0 640

Pośród dzieci ruchliwych najbardziej zalecane są pieski. Kiedy ma się dom z ogródkiem, to można pomyśleć o rasach większych. Jeśli zaś ktoś będzie mieszkać w bloku, to rozsądniej wybierać małą rasę. Badania dowodzą, że psy mają idealny wpływ na maluchy zmagających się z autyzmem, jak i na dzieci mające problemy emocjonalne. Warto wybrać wśród ras łagodniejszych i cierpliwych. Jeśli weźmie się szczeniaka, warto wychowywać go w zgodzie z tresurą. Dziecku należy wytłumaczyć, że piesek potrzebuje miejsca na wypoczynek i nie można go zaczepiać. Rodzice i maluchy często są zdecydowani także na koty. Są to zwierzaki samodzielne, schludne i nie będą potrzebować wyprowadzania na spacery. Mające spokojną naturę koty będą sprawdzały się już w otoczeniu niemowląt.