Co zrobić by dzieci ładnie jadły? Pomysły na zróżnicowanie posiłków dla dzieci

  • Category: Dzieci
  • Published: Saturday, 07 May 2022 17:43
  • Written by Super User
  • Hits: 33

baby g5a397da1c 640

Liczna grupa rodziców ma kłopot z namówieniem swojego dziecka do spożycia pożywnego dania. Jest jednak bardzo dużo sposobów na urozmaicenie potraw dla najmłodszych. Ze zwykłych składników możesz przyrządzić oryginalny zestaw dla niejadka. Wykazując szczyptę kreatywności, sprawisz że pożywne dania błyskawicznie znikną z talerza.

Wspólne kucharzenie

Wspólne gotowanie z dzieckiem to wspaniały pomysł na namówienie go do zjedzenia czegoś zdrowego, a jednocześnie na spędzenie razem czasu. Mały kucharz na pewno będzie miał apetyt na posiłek, w którego przyrządzenie włożył wysiłek. Malec może na przykład przyozdabiać kromki chleba cząstkami warzyw bądź zrobić oliwkową buźkę na porcji makaronu z sosem. Ludki z owoców również brzmią ciekawie.

Barwne smakołyki

Nudnie wyglądające danie nie motywuje do jego spożycia, zwłaszcza tych młodszych smakoszy. Zadbaj więc o to, by na talerzu było jak najwięcej barw. Ze słupków papryki, ogórka i pomidora ułóż na kromce chleba ciekawe figury. Dzięki temu przeciętna kanapka przemieni się w gastronomiczne dzieło sztuki.

Wyczaruj na talerzu ogród z trawą z sałaty, słońcem z pomarańczy i z malinowymi kwiatkami. Z kromki ciemnego chleba wytnij traktor, poruszający się na marchewkowych talarkach obok drzew z brokułów.

pancakes ga6e420989 640

Bohaterzy z bajek na talerzu

Prosiaczek z szyneczki, a może ananasowa owieczka z borówkowymi oczkami? Nie trzeba posiadać wyjątkowych zdolności, aby wyczarować na talerzu dziecka bajkowego bohatera. Z pokrojonego w plasterki kiwi i malin ułożymy na przykład postać księżniczki w balowej sukni, a z ogórków i pomidorków koktajlowych żółwia. Słupki marchewki doskonale zaprezentują się natomiast jako lwia grzywa, a jajko i pajdkę chlebka można użyć do stworzenia jego pyszczka.

Będzie jeszcze lepsza zabawa, jeśli w układaniu bajkowych postaci na talerzu, brać udział będzie Twoja pociecha. Nie tylko pobudzi się w ten sposób jego kreatywność, ale namówisz malca na pożywną przekąskę!