Przyszła wiosna, a z nią pylące rośliny. Zobacz, jakie są metody na ochronę malucha przed alergenami na zewnątrz!

  • Category: Dzieci
  • Published: Tuesday, 24 May 2022 07:52
  • Written by Super User
  • Hits: 21

girl gc481955cf 640

Wiosna to czas, kiedy wytwarzanie alergenów roślin jest niezwykle mocne. Wywołuje to zwykle reakcję alergiczną u dzieci i pełnoletnich osób. Najczęstsze symptomy to łzawiące oczy czy też trudności z oddychaniem. Pełnoletnie osoby potrafią zadbać o swoje samopoczucie – warto także rozumieć, jak zabezpieczyć najmłodszych przed alergenami. Zobacz poniższe rady, które spowodują, że twoje dziecko będzie czuło się dobrze poza domem!

Wykorzystaj przeciwalergiczne lekarstwa bez recepty

Należy wiedzieć, że na rynku można kupić dużo rozwiązać, które niwelują objawy alergii. Dzięki nim nie występuje katar czy przeszkadzające łzawienie oczu. Należy także pamiętać, by znaleźć specjalny lek polecany dla dziecka. Musi on być w 100% bez skutków ubocznych. W aptekach możesz kupić tabletki, leki wziewne lub spraye do nosa.

Dbaj o higienę malucha

Higiena jest niezwykle istotna, jeżeli chodzi o alergię. Po zabawie na dworze należy zwykle umyć ręce i twarz. Również warto trzymać przy sobie chusteczki nawilżane – skutecznie zmywają prawie dowolne zabrudzenia. Alergeny z roślin, czyli pyłki pozostają na włosach lub ubraniach. Konkretne dbanie o higienę pomniejszy nasilenie dolegliwości. Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania pozostaje wciąż unikanie alergenów. Trzeba pozostać w mieszkaniu, kiedy warunki są niesprzyjające. Duży poziom alergenów w otoczeniu spowoduje problemy – takich sytuacji trzeba unikać.

heart g9e545dcd1 640

Skorzystaj z usług alergologa

Należy sprawdzić, na co twoje dziecko jest uczulone. Te testy są do wykorzystania tylko u alergologa po zrealizowaniu specjalnych badań. Znajomość alergii daje tu ogromnie dużo. Podczas pylenia roślinności, na które dziecko jest najmocniej uczulone, można więcej czasu spędzić w mieszkaniu. Test u alergologa pozwoli unikanie alergenów, które zaostrzają objawy. Dzięki temu dziecko powinno czuć się dobrze oczywiście na zewnątrz. Oczywiście należy uświadomić mu konkretnie, czego powinno unikać. To bardzo znaczące – dzieci już od młodych lat umieją zrozumieć alergię.

Na co jeszcze zwrócić uwagę dbając o zdrowie malucha możesz przeczytać tutaj.