Co robić z dzieckiem na weekend?

  • Category: Dzieci
  • Published: Tuesday, 09 February 2021 12:48
  • Written by Super User
  • Hits: 767

photographer 920128 1280Zastanawiające jak wiele osób marnuje dni wolne na zakupach, spacerując pomiędzy alejkami w galeriach handlowych. Pomimo tego, że na świecie jest bardzo dużo ciekawych rzeczy do robienia – nierzadko wybieramy najprostsze sposoby. A może by tak wykorzystać weekend nieco ciekawiej?

Jeżeli brak Ci pomysłu czym się zająć w weekend w mieście lub masz ochotę spędzić czas ze swoim maluchem w ciekawy sposób – czym prędzej prześledź ten post! Doradzamy w nim – jakie kroki przedsięwziąć, by spędzić czas w ciekawy sposób, nie opuszczając naszej miejscowości.

Wybierając – jak spędzić czas z maluchem, sporo zależy nie tylko od pieniędzy, które możesz na to przeznaczyć, ale również od sezonu, czy od warunków na zewnątrz. Niebagatelnym aspektem jest także to, jak duże jest i jak lubi spędzać czas Twoje dziecko. W chłodniejsze dni, gdy czas spędzamy głównie w pomieszczeniach, do rozrywki zachęcają place zabaw dla dla najmłodszych urządzone w galeriach handlowych lub w specjalnie do tego przygotowanych miejscach. Do dyspozycji są ślizgawki, dmuchane namioty i tunele, czy zabawa w kulkach. Możemy również poskakać na matach i skoczniach. Również basen jest obiektem, gdzie można przychodzić niezależenie od sezonu. Ponadto zimą – cykliczny pobyt na kąpielisku – znacząco umacnia naszą witalność. Bogatą ofertę kulturalną oferują także multikina z nietuzinkowymi bajkami dla dzieci. Jak najbardziej radzimy, by spędzać czas również w plenerze - w parku, lub na sankach.

Gdy robi się ciepło jest dużo więcej pomysłów – by zagospodarować czas z maluchem na dworze. Wielką atrakcją jest zawsze przyjazd cyrku, gdy pod wielkim dmuchanym namiotem – mamy możliwość obejrzeć wyczyny akrobatów, iluzjonistów, czy klaunów. Później pod kolorowym namiotem handlowym dzieci chętnie zjedzą pyszne lody. Niezwykłą atrakcją jest również widowisko na wolnym powietrzu – gdzie aktorzy na przenośnej scenie pod rozkładanym namiotem, przedstawiają znane wszystkim spektakle. Wraz z rozpoczęciem cieplejszych dni – zaczyna się także sporo festynów rodzinnych. kids 2636311 1920Pośród rozlicznych atrakcji – czy to gastronomicznych, plastycznych, czy edukacyjnych – stoją kolejki do konkretnych stoisk pod dmuchanymi namiotami. Ciekawym konceptem, choć dobrze większości znanym – jest wyprawa do zoo. Obcowanie z naturą poprawi nastrój nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Po wizycie u niedźwiedzi, pand, czy tygrysów – na zakończenie wycieczki – zwykle czekają na zwiedzających – dmuchane namioty ze słodyczami i czymś do picia.

Bez różnicy, jaką atrakcję zaplanujesz, najważniejszą zaletą jest ofiarowanie czasu wyłącznie Twojemu maluchowi. Jest to bardzo istotne dla rodzinnej więzi, ale również jego rozwoju fantazji i ciekawości poznawania świata. Może być to też zwyczajnie świetna dobrą zabawa dla wszystkich członków rodziny!