Zabawki dzieci w różnych rejonach świata

  • Category: Dzieci
  • Published: Monday, 17 April 2023 11:11
  • Written by Super User
  • Hits: 187

africa gd73aa8de8 1920Niezależnie od rejonu – każde dziecko potrzebuje zabawy. Jest to głównie rozrywka i spędzanie czasu wolnego w zwyczajny dla dziecka sposób, ale także i sprawa edukacji przez zabawę. W każdym zakątku globu dzieje się to zupełnie inaczej. Podobnie jak w kwestii języka, odzienia i tradycji - de facto i tu jest to różne dla różnorakich rejonów. To w jaki sposób odbywa się zabawa i przy użytkowaniu jakich przedmiotów się odbywa - zależy to od części świata - zatem tradycji, ale również od poziomu ekonomicznego poszczególnego kraju.

 

Czym się bawią dzieci w Afryce? Jakie zabawy są najpopularniejsze w Indiach?

Naczynia, części roślin, kije, zatem ogół tego czym bawiliśmy się u nas ponad 30 lat dawniej. Dodatkowo – dzieci bawią się tym, co przywiozą turyści, podobnie jak w kwestii farmaceutyków, odzienia czy jedzenia. Podczas gdy w rozwiniętej części globu - w tej chwili do dyspozycji mamy pokaźną paletę barwnych świecących i wydających różne dźwięki gadżetów. Czy w takim razie najmłodsi z uboższych państw mają znacznie gorzej w tej kwestii? To zależy. Nie – jeżeli pomyślimy o wpływie takowych zabawek na rozwój wyobraźni. Na przekór pozorom - sporo więcej można wymyśleć kiedy mamy tylko butelkę niż na przykład gry komputerowe.

boy g16ce9c36c 1920Abstrahując od wpływania na wzrost kreatywności – ważny jest również temat naturalnego środowiska. Żeby wytworzyć zabawki na skalę zachodniej Europy – potrzebna jest duża ilość energii elektrycznej. Prąd dla firm, które produkują zabawki – jest stosunkowo sporym obciążeniem, stąd warto pomyśleć o jego optymalizacji. Należy zatem zorientować się jak zmienić dostawcę prądu, by koszty te stanowczo ograniczyć. Prócz wymiernych kosztów i policzalnych korzyści pieniężnych, ważna jest też idea ochrony środowiska.

Przedsiębiorcy głowią się nad tym w jaki sposób zamienić dostawę energii elektrycznej, tak aby obniżać koszty produkcji. Patrzą również na redukcję śladu węglowego w firmie - potem takie zabawki znakowane mogą być mianem sprzyjających środowisku – co ma niezwykłe znaczenie dla całego dzisiejszego otoczenia – zarówno dla tej wschodniej, czy zachodniej części globu.

Myśląc o obniżce poszczególnych kosztów w firmie należałoby rozważyć również takową kwestię - w jakiej ilości użytkuje się gaz dla firm? Bo jeśli jest to duża ilość – przydatna może być dodatkowo zmiana dostawcy gazu, patrz: https://ecodlabiznesu.pl/zmiana-dostawcy-gazu/. W tenże sposób nie tylko dołożymy cegiełkę do kwestii ekologicznych, ale również oszczędzone pieniądze zdołamy oddać na pomoc dla dzieci z krajów afrykańskich lub pozostałych ubogich części świata. Nie pomożemy każdemu, ale może spowodujemy że któreś dziecko się uśmiechnie :-)