Rozpoczynamy współpracę z Ogólnopolskim Kongresem Młodzieżowych Rad i Sejmików


web (1)

Jest nam bardzo miło poinformować, że Młodzieżowe Delegatki RP do Organizacji Narodów Zjedonocznych objęły swoim patronatem Ogólnopolski Kongres Młodzieżowych Rad i Sejmików, który odbędzie się 8- 9 czerwca we Wrocławiu. Agata Krząstek weźmie czynny udział w panelu pt. “ W poszukiwaniu sprawdzonych wzorców i nowych rozwiązań. Jak działają Młodzieżowe samorządy regionalne spoza granic naszego kraju?”. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, o którym możecie przeczytać na ich stronie www.kongresradisejmikow.pl.

Kongres jest konferencją, gromadzącą reprezentantów wszystkich młodzieżowych rad na poziomie regionalnym w Polsce. W przeciwieństwie do pozostałych kongresów, OKMRiS skupia się przede wszystkim na rozwoju młodzieżowych sejmików wojewódzkich i ich współpracy, a nie wyłącznie na tematyce i problemach młodzieżowych rad gmin.

Jest to pierwsze takie wydarzenie w historii polskiej samorządności młodzieżowej, utworzone w związku z niebywałym wzrostem zainteresowania młodzieży sejmikami i ich kreowaniem w kolejnych województwach (w przeciągu ostatnich pięciu lat powołanych do życia zostało aż osiem takich organów!). Celem jest wzmocnienie głosu młodzieży poprzez m.in. dyskusje nad powołaniem stowarzyszenia młodzieżowych sejmików, ich zaangażowaniem w działalność międzynarodową (jak Youth Regional Network) oraz utworzeniem Manifestu Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej.

Wydarzenie organizowane jest przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Wrocławia, ze wsparciem miasta Oława i miastem Dzierżoniów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *