Wystąpienie przed III Komitetem Zgromadzenia Ogólnego – 3.10.2018 3


Prawdopodobnie najbardziej ekscytującym momentem mandatu każdego Młodzieżowego Delegata jest wystąpienie na forum Zgromadzenia Ogólnego w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Siedząc między dyplomatami z dosłownie całego świata, Młodzieżowi Delegaci stają się częścią oficjalnej reprezentacji swojego kraju biorąc udział w obradach. Jako eksperci na temat zaangażowania młodzieży w działania społeczne, zabierają oni głos na forum III Komitetu.

W tym roku Polskę reprezentowały Agata Krząstek i Klaudia Klonowska, które wspólnie przekonywały do zaangażowania państw członkowskich do działań związanych z bezrobociem wśród młodzieży. Wystąpienie to z dnia 03.10.2018 jest dostępne na stronie Youtube.com: “Statement of Youth Delegates of Poland to the United Nations”

Aktualnie na świecie mamy 1.8 miliarda młodych ludzi. W zależności od kraju, czasem nawet 60% bezrobotnych to osoby młode przed ukończeniem 29. roku życia. Globalnie prawie co druga osoba bezrobotna to młoda osoba w wieku produktywnym, z głową pełną pomysłów i potencjałem na zmienianie świata, która niestety nie może się realizować ze względu na bariery wejścia na rynek pracy. Wszyscy słyszeliśmy o braku wystarczającego doświadczenia lub studiach, które nie dały nam wymarzonego zawodu. Sytuacja jest złożona i wymaga wsparcia wielu instytucji, w tym rządu, przede wszystkim aby połączyć działania związane z jednej strony z wyborem kariery i potrzebami na rynku pracy oraz z drugiej strony umiejętnościami wymaganymi w zmieniającym się świecie.

 

edf

edf

dav


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 komentarzy do “Wystąpienie przed III Komitetem Zgromadzenia Ogólnego – 3.10.2018